Juvelyriniai gaminiai
Deimantų vertės rodikliai
Deimanto vertės rodikliai 4Cs

Dar iki XX a. vidurio nebuvo sutartų standartų deimantų vertinimui. Amerikos gemologijos institutas sukūrė pirmuosiuos ir pasaulyje priimtus standartus, kurie padeda apibūdinti deimantus, kitip vadinama 4Cs vertės rodikliais: spalva, švarumas, briaunavimas ir karatai (angl. Color, Clarity, Cut and Carat Weight). Šie sukurti standartai šiandien yra pasaulinis ir universalus metodas nustatant deimantų vertes.

Vertės rodiklių 4Cs sukūrimas lėmė du svarbius aspektus juvelyrikoje: deimantai gali būti įvertinti vienodai visame pasaulyje ir kitas – klientas dabar tiksliai žino kokį brangakmenį nori įsigyti.


Spalva

Kuriame, eskizuojame ir gaminame vestuvinius ir sužadėtuvių žiedus, auskarus, pakabukus, apyrankes ir kitus papuošalus pagal individualius užsakymus. Kuriame ir gaminame rankomis papuošalus su brangakmeniais. Atnaujiname ir remontuojame juvelyrinius gaminius. Patariame ir konsultuojame įvairiais juvelyrikos klausimais.


Švarumas

Deimanto švarumas nusako intarpus, kurie natūraliai pasitaiko deimantuose. Šie intarpai dažniausiai yra matomi plika akimi. Savybės, tokios kaip vidaus dėmės ar linijos yra vadinami inkliuzais. Nors šie ženklai rodo, kad kiekvienas deimantas yra unikalus, tačiau kuo mažiau yra intarpų, tuo labiau vertingas deimantas.

Sutrumpinimai, nurodantys deimanto švarumą ir naudojami sertifikatuose:
IF (Internally Flawless) – Vidus nepriekaištingas.
V VS1 (Very Very Small Inclusions) – Labai sunku įžiūrėti intarpus net per 10 kartų didinančią lupą.
V VS2 (Very Very Small Inclusions) – Labai sunku įžiūrėti intarpus net per 10 kartų didinančią lupą.
VS1 (Very Small Inclusions) – Tik per 10 kartų didinančią lupą galima aptikti intarpus. Plika akimi intarpai praktiškai neįžiūrimi.
VS2 (Very Small Inclusions) – Tik per 10 kartų didinančią lupą galima aptikti intarpus. Plika akimi intarpai praktiškai neįžiūrimi.
SI 1 (Small Inclusions) – Intarpai gerai matomi per 10 kartų didinančią lupą. Plika akimi intarpus pamatyti sudėtinga.
SI 2 (Small Inclusions) – Intarpai gerai matomi per 10 kartų didinančią lupą. Plika akimi intarpus pamatyti sudėtinga.
I1 (First Piqué) – Plika akimi intarpai vos matomi.
I2 (Second Piqué) – Plika akimi intarpai aiškiai matomi.
I33 (Third Piqué) – Plika akimi intarpai labai aiškiai matomi.


Briaunavimas

Briaunavimas – tai tikslus apibūdinimas formos ir deimanto briaunų pozicionavimas, kuris puikiai apibūdina akmens grožį. Apvalų briliantą sudaro 57 arba 58 briaunos. Eksperimentais įrodyta, kad tai efektyviausias skaičius optimaliai atspindėti šviesą. Kai deimantas yra išpjautas netinkamai ir jam suteikiama plokštesnė arba siauresnė forma, jis netenka daug spindesio, nors optiškai akmuo gali atrodyti didesnis.

Deimanto formos:

Round briliant– apvalus briliantas.
Oval – ovalo formos.
Marquise – Ovalo, nusmailėjančiais galais formos.
Pear – kriaušės formos.
Emerald – stačiakampio formos.
Princess – kvadrato formos.
Cushion/pillow – kvadrato ar stačiakampio formos su užapvalintais kampais ir didesnėmis briaunomis.
Radiant – kvadrato ar stačiakampio formos su nukirstais kampais.


Karatai

Deimanto svoris matuojamas karatais (Angl. carat, santrumpa ct.) Vienas karatas yra lygus 0,2 gramo.
Vien tik karatais nustatyti deimanto vertės negalima, kadangi reikia įvertinti ir kitus rodiklius, tokius kaip spalva, švarumas ir briaunavimas.